Aranacak Kelime  
 
Kuram Kitapları Antrenörlük Alıştırma-Oyunlar Futbol
Basketbol Voleybol Yüzme Tenis
  Gerekli Bilgiler

  Kitaplar-Diziler

  Fiyat Listesi

  Fırsat Ürünü

  Güncel Ürünler
Fiziksel Aktivite Değerlendirme Yöntemleri
Fiyatı : 20,00 TL
Fiziksel Aktivite Değerlendirme Yöntemleri

 
        
  Fiziksel Aktivite Değerlendirme Yöntemleri Özellikleri


Resimi büyütmek için tıklayınız.
   
 
Fiziksel Aktivite Değerlendirme Yöntemleri
Ürün Kodu : 69
Fiyatı : 20,00 TL KDV Dahil
Havale/EFT ile : 19,40 TL KDV Dahil ( %3 İndirimli )

veya

Fiziksel Aktivite Değerlendirme Yöntemleri
Ayda Karaca  Haziran 2017  Renkli  96 sayfa  ISBN 978-9944-379-74-8 Fiyatı: 20 Tl

Farklı hedef grupların fiziksel aktivite düzeyinin belirlenmesine yönelik birçok araştırma yapılmış olup, fiziksel aktivite ve inaktivitenin bulaşıcı olmayan kronik hastalıklar üzerindeki rolü pek çok çalışmada vurgulanmıştır. Araştırmaların sonuçlarından yola çıkılarak fiziksel aktivite düzeyinin artırılmasına yönelik küresel ve ülkelere özgü stratejiler geliştirilmiş ve uygulamaya konulmuştur. Bu stratejik hedeflerin yerine getirilip getirilemediğinin belirlenmesi de fiziksel aktivite düzeyinin ölçümünü gerektirmektedir.

Başta spor bilimleri olmak üzere birçok disiplinin ilgi alanına giren fiziksel aktivite ölçümleri hem akademisyenler hem de uygulamacılar tarafından yapılmaktadır. Örneğin; akademisyenler belirli bir hedef kitlenin fiziksel aktivite düzeyini belirlerken; beden eğitimi öğretmenleri öğrencilerinin fiziksel aktivite durumunu takip ederken; rekreasyon uzmanları egzersiz vereceği bireyin egzersiz planını yapmadan önce, günlük enerji harcamasını hesaplarken ve hedeflediği doğrultuda enerji harcamasının gerçekleşip gerçekleşmediğini takip ederken; bir kurum belirli bir hedef kitlenin fiziksel aktivite düzeyini artırmaya yönelik bir uygulama planlarken fiziksel aktivite ve inaktivite düzeyini belirleyecek ölçüm yöntemlerini kullanmaktadır. 

Bu bağlamda bu kitabın hem spor bilimleri alanında hem de farklı disiplinlerde çalışan araştırmacılar ve uygulamacılara yol gösterici ve faydalı olacağı ümit edilmektedir.


 
  Üye Girişi

  Haber Grubu
Haber grubumuza katılın, tüm yeniliklerimizden ilk siz haberdar olun !

  Bağlantılar

Company : SPOR YAYINEVİ VE KİTABEVİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
End Date : 30.09.2017
URL : https://www.sporyayinevi.com/
Address : Ömer Seyfettin sok 12/C Maltepe
Telephone : +90 312 222 67 17
Email Contact : info@sporyayinevi.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.