Aranacak Kelime  
 
Kuram Kitapları Antrenörlük Alıştırma-Oyunlar Futbol
Basketbol Voleybol Yüzme Tenis
  Gerekli Bilgiler

  Kitaplar-Diziler

  Fiyat Listesi

  Fırsat Ürünü
044
JUDO ÖĞRENİYORUM

Fiyatı : 15,00 TL

  Güncel Ürünler
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Fiyatı : 50,00 TL
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Fiyatı : 50,00 TL
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ
Fiyatı : 15,00 TL
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ

 
        
  Türk sporunda sorunlar ve çözüm önerileri Özellikleri

Neredeyim ? : Kuramsal Yapıtlar   /   Spor Kültürü Dizisi   /   Ahmet Ak


Resimi büyütmek için tıklayınız.
  
 
Türk sporunda sorunlar ve çözüm önerileri
Yazarlar : Ahmet Ak
Ürün Kodu : 068
Fiyatı : 40,00 TL KDV Dahil
Havale/EFT ile : 38,80 TL KDV Dahil ( %3 İndirimli )

veya
TÜRK SPORUNDA SORUNLAR VE CÖZÜM ÖNERİLERİ
Ahmet AK 
ISBN 978-9944-379-80-9  Ankara 2017 Fiyatı 40 TL

Sporun topluma yaygınlaştırılması konusu ülkemizde de yasal düzenlemelerle ele alınmıştır. Devletin spora etkili ve devamlı bir destek sağlamasının hukuki dayanağı olan 1982 Anayasasında Spor konusunda
özel düzenlemeler yer almıştır. Türk sporunun milli ve uluslararası alandaki spor politikasının amaç ve hedeflerini belirleyen ve devletin spor politikasını ana hatlarıyla ortaya koyan 1982 Anayasanın 59.maddesine göre, “Devlet her yaştaki Türk vatandaşlarının beden ve ruh sağlığını geliştirecek tedbirleri alır. Sporun kitlelere yayılmasını teşvik eder. Devlet başarılı sporcuyu korur”. Bu hükmün gerekçesinde; sağlık hizmetlerinin bir parçasını beden sağlığının spor yaptırarak korunmasının teşkil ettiği, sporun kitlelere yayılmasının bu amacın teminine yarayacak araçlardan en etkini olduğu, sporun sadece fiilen spor yapanları değil, seyirciler için de eğitici ve sağlık kurallarına uygun bir ortamda yaşamaya sevk edici etkileri sebebiyle sporun geliştirilmesinin devletçe ele alınmasının öngörüldüğü belirtilmektedir.
Türk spor politikasının amaç ve hedeflerini belirleyen, ana hatlarıyla ortaya koyan Anayasa hükmüne uygun olarak da kanunlar, kalkınma planları ve hükümet programları Türkiye’ de gençlik ve spor politikalarının temelini oluşturmaktadır. Devletimiz spor mevzuatı açısından gerekli yasal düzenlemelerini yapmasına rağmen, maalesef spor faaliyetleri ve hizmetleri uygulamalarında istenilen sonuçlar elde edilememektedir.
Bu konuda bize; ülkemizde yazılı spor politikalarının uygulama amaçlarına yönelik olarak yönlendirilmediğini göstermektedir. Bu durumda Türk sporunun spor politikalarını gerçekleştirmesindeki başarı şansını azaltmaktadır.
Bu anlamda bu kitap, Türkiye Cumhuriyeti anayasalarında, kanunlarında ve kalkınma planlarında sporla ilgili öngörülen hedefleri ve bu hedeflerin uygulamadaki gerçekleşme düzeylerini tespit etmek amacını
taşımaktadır. Diğer bir değişle ülke spor politikasının uygulamalarına yönelik bakış açıları değişik açılardan incelenerek ülke spor politikasının ve spor yönetiminin sorunlarını ortaya koyma ve olanaklı çözüm önerilerini sunmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle; Türk sporunda yapılması gereken en iyi şey nedir? Ya da ulaşılabilecek en iyi sonuç ne olmalıdır? Sorularına cevaplar aranmaktadır.

 
  Üye Girişi

  Haber Grubu
Haber grubumuza katılın, tüm yeniliklerimizden ilk siz haberdar olun !

  Bağlantılar

Company : SPOR YAYINEVİ VE KİTABEVİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
End Date : 30.09.2017
URL : https://www.sporyayinevi.com/
Address : Ömer Seyfettin sok 12/C Maltepe
Telephone : +90 312 222 67 17
Email Contact : info@sporyayinevi.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.