Aranacak Kelime  
 
Kuram Kitapları Antrenörlük Alıştırma-Oyunlar Futbol
Basketbol Voleybol Yüzme Tenis
  Gerekli Bilgiler

  Kitaplar-Diziler

  Fiyat Listesi

  Fırsat Ürünü
053
Top Patladı şimdi Onarma zamanı

Fiyatı : 20,00 TL

  Güncel Ürünler
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Fiyatı : 50,00 TL
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Fiyatı : 50,00 TL
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ
Fiyatı : 15,00 TL
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ

 
        
  Menopoz Osteoporoz ve Yaşlanmayı Geciktirmede Titreşim Antrenmanının Etkileri Özellikleri


Resimi büyütmek için tıklayınız.
   
 
Menopoz Osteoporoz ve Yaşlanmayı Geciktirmede Titreşim Antrenmanının Etkileri
Yazarlar : Nurcan Demirel
Ürün Kodu : 067
Yazarı: : Dr.Nurcan Demirel
Fiyatı : 25,00 TL KDV Dahil
Havale/EFT ile : 24,25 TL KDV Dahil ( %3 İndirimli )

veya
Menopoz Osteoporoz ve Yaşlanmayı
Geciktirmede Titreşim Antrenmanının Etkileri

Dr.Nurcan Demirel
144 sayfa, 16,5×22,5 cm ISBN:978-9944-379-72-4 
Spor Bilimi Araştırmaları Dizisi:12

Günümüzde tıp alanında, halk sağlığında ve insanların refah düzeyinde kaydedilen gelişmelere paralel olarak kadınların yaşam beklentileri de artmıştır .Toplumlarda beklenen yaşam oranı arttıkça menopozdaki kadın nüfusu da önemli bir artış göstermektedir. Uzun sureli fizyolojik bir olay olarak kabul edilen menopozun artık hızlı yaşlanma ve  kemiklerde, kardiyovaskuler sistemde, karbonhidrat ve lipid metabolizmasında yaptığı değişikliklerle önemli sağlık sorunları yarattığı bilinmekte ve önlemler alınmak istenmektedir.
Menopoz dönemin de bayanların en cok karşılaştıkları sorun kemik kaybı (osteoporoz) riskidir. Kemik kaybı (osteoporoz), kemik mineral yoğunluğunun azalması nedeniyle, ufak travmalarla kolayca kırık oluşması sonucu klinik olarak tanı konabilen, ve, tedavisi pahalı olan bir metabolik kemik hastalığıdır
Egzersiz,iskelet uzerinde Osteoporoza karşı koruyucu etkiye sahiptir . Erken menopozal kadınlarda ostrojen yetersizliğine bağlı hızlı kemik kaybı egzersizle yavaşlayabilmektedir .
Kemik yoğunluk kaybına neden olan etmenlerden bir tanesi fiziksel aktivite eksikliğidir. Bireyin, yapabileceği egzersizleri periyodik olarak sürdurmesi, hatta bunu hafif ağırlık çalışmalarıyla desteklemesi gereklidir. Egzersiz ve hafif ağırlık çalışmaları hem kasların hem de kemiklerin güçlenmesi ve yapılarını korumaları acısından tüm araştırıcıların kabul ettiği yöntemlerden biridir . En iyi gelişim sağlayan antrenman planı; kas gücü, hızı ve kuvvetini geliştiren genel egzersiz planıdır.
Bu çalışmalardan  biri olan titreşim antrenmanları birçok spor merkezinin programı içinde yer almaktadır. Titreşim antrenmanlarının önemi çalışma icinde kaslarda birbirini takip eden istem dışı kasılmalar meydana getirmesidir. Kaslarda oluşan bu hareketler tendonların da gerilmesine neden olmaktadır. Bu kasılma “derin kas“ olarak nitelendirilen karın ici kasların, omuriliği cevreleyen kasların, yuz kaslarının calışmasını sağlamaktadır. Boylece titreşim egzersizi calışanların kasları derinlemesine calıştıarak kısa surede kuvvetlenmektedir.
Bu çalışmada titreşim antrenmanlarının menapoz-osteoporoz üzerine etkileri irdelenmiş ve bu sorunların giderilmesine yönelik çözümler ve öneriler sunulmuştur.

 
  Üye Girişi

  Haber Grubu
Haber grubumuza katılın, tüm yeniliklerimizden ilk siz haberdar olun !

  Bağlantılar

Company : SPOR YAYINEVİ VE KİTABEVİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
End Date : 30.09.2017
URL : https://www.sporyayinevi.com/
Address : Ömer Seyfettin sok 12/C Maltepe
Telephone : +90 312 222 67 17
Email Contact : info@sporyayinevi.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.