Aranacak Kelime  
 
Kuram Kitapları Antrenörlük Alıştırma-Oyunlar Futbol
Basketbol Voleybol Yüzme Tenis
  Gerekli Bilgiler

  Kitaplar-Diziler

  Fiyat Listesi

  Fırsat Ürünü

  Güncel Ürünler
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Fiyatı : 50,00 TL
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Fiyatı : 50,00 TL
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ
Fiyatı : 15,00 TL
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ

 
        
  HENTBOLDA ATIŞ HIZI ve KUVVETİNİN BİYOMEKANİK ANALİZİ Özellikleri


Resimi büyütmek için tıklayınız.
   
 
HENTBOLDA ATIŞ HIZI ve KUVVETİNİN BİYOMEKANİK ANALİZİ
Yazarlar : İnci Karadenizli
Ürün Kodu : 066
:
Yazarı: : İnci KARADENİZLİ
Fiyatı : 20,00 TL KDV Dahil
Havale/EFT ile : 19,40 TL KDV Dahil ( %3 İndirimli )

veya
HENTBOLDA ATIŞ HIZI ve KUVVETİNİN BİYOMEKANİK ANALİZİ  
Z. İNCİ KARADENİZLİ.
2017 112 sayfa, 16,5×22,5 cm                 ISBN:978-9944-379-75-5
Spor Bilimi Araştırmaları Dizisi:13

Hentbolde, kondisyonel, fiziksel özellikler ve koordinatif beceriler ile bir¬likte, teknik beceriler de çok önemlidir. Bilimsel hareket analizleri, sis¬tematik ölçme ve gözlem olmaksızın sportif tekniğin kuralları ve özellikleri hakkında bilgi edinmek olanaksızdır. Biyomekaniksel çalışmalar, yüksek kol atışlarındaki başarının, atış yaparken sporcunun vücudunun, boşlukta aldığı pozisyon ve eklemlerinin açısal değerleri ile yakından ilgili olduğunu göstermektedir. Elit bir hentbolcu, teknik becerilerden özellikle pas atma veya kale atışı yapma gibi  becerileri bir uyum içinde kullanabil¬melidir.
Elit hentbol oyuncularının, topu, farklı branşlardaki sporculara göre daha hızlı ve isabetli attıklarını belirtmektedir hentbolde kale atışında, maksimum atış hızının % 73 ‘lük bölümünün, atışın son 50 mls de meydana geldiğini, ayrıca topun optimum enerji ile hareketi için üyelerin maksimum hızının öncelikle önemli olduğunu belirtmektedir . 
Üç adım alarak dayanma adımı ile yapılan yüksek temel kale atışındaki top hızının, diğer atış tiplerine göre en yüksek olduğu belirtilmektedir. Fakat her zaman en sert ve en hızlı atışın en başarılı atış olamayacağı da ifade edilmektedir Bu nedenle hız ve isabetlilik arasındaki dengeyi kura¬bilmek, müsabaka esnasındaki performans açısından önemli olmaktadır.
Bu bağlamda bu kitapta Hentbolda verim düzeyi üzerinde etkili olan atış hızı ve kuvvetinin biyomekanik veriler ile incelenmesi  hentbolcuların en üst düzeyde verim sergilemelerini kolaylaştırmak açısından yapılmaktadır.
Bu yapısı ile bu kitap spor biliminin uygulamaya katkısını somutlayan kuramsal-uygulama bütünlüğünde- hem  spor bilimciler, hemde uygulayıcılar için- kuramsal ve uygulamaya yönelik bilgiler sunma açısından önemli yaklaşımlar sunmaktadır.

 
  Üye Girişi

  Haber Grubu
Haber grubumuza katılın, tüm yeniliklerimizden ilk siz haberdar olun !

  Bağlantılar

Company : SPOR YAYINEVİ VE KİTABEVİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
End Date : 30.09.2017
URL : https://www.sporyayinevi.com/
Address : Ömer Seyfettin sok 12/C Maltepe
Telephone : +90 312 222 67 17
Email Contact : info@sporyayinevi.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.