Aranacak Kelime  
 
Kuram Kitapları Antrenörlük Alıştırma-Oyunlar Futbol
Basketbol Voleybol Yüzme Tenis
  Gerekli Bilgiler

  Kitaplar-Diziler

  Fiyat Listesi

  Fırsat Ürünü

  Güncel Ürünler
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Fiyatı : 50,00 TL
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Fiyatı : 50,00 TL
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ
Fiyatı : 15,00 TL
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ

 
        
  SPORDA YÖNETİŞİM VE ORGANİZASYON Özellikleri


Resimi büyütmek için tıklayınız.
 
SPORDA YÖNETİŞİM VE ORGANİZASYON
Yazarlar : Rıza Erdal
Ürün Kodu : 065
Fiyatı : 20,00 TL KDV Dahil
Havale/EFT ile : 19,40 TL KDV Dahil ( %3 İndirimli )

veya
SPORDA YÖNETİŞİM VE ORGANİZASYON
Rıza Erdal  2017  14x21cm 230 sayfa ISBN: 978-9944-379-73-1


Sporda yönetimle ilgili gelişmeleri daha iyi değerlendirebilmek için Yönetim anlayışlarının ve buna bağlı olarakta “değişime” uğrayan “yönetim” kavramıda irdelenmektedir:Günümüz anlayışında  yönetim kavramı da yeni bir anlayışa dönüşmektedir. Bu yeni “yönetim” anlayışı, içerdiği “karşılıklı etkileşim” anlamından ötürü Türkçe’de  “Yönetişim” olarak tanımlanmaktadır.
“Yönetişim” kavramı, egemen olanın, başkasını yönettiği bir yönetsel etkinlikten, yeni bir anlayışla-karşılıklı etkileşimlerin öne çıktığı bir ilişkiler bütününe doğru- yeni bir   dönüşümü tanımlamaktadır. Bu bağlamda İyi yönetişim temel öğeleri, saydamlık, açıklık, hesap verebilirlik, katılımcılık, etkinlik, hukuka bağlılık ve toplumsal sorumluluk olarak öne çıkmaktadır.. Bu bağlamda yönetişim  kendi sorunlarına sahip çıkan, yüksek ölçütleri isteyen ve bu ölçütlerin oluşumunda ve uygulamasında yer alan, çözüm üreten  yapılanmalar oluşturan yeni bir karşılıklı yönetme anlayışını simgeleyen bir yeni yönetim kimliği olarak görülmelidir.
Spor yönetişimi kavramı da spor alanındaki bireylerin ve toplulukların, ortaklaşa karar alma ve uygulamada, yükümlülüklerini karşılayan ve çatışmaların çözümü için yaklaşımlar sunan  spor etkinliklerindeki yöneten-yönetilen arasındaki karşılıklı etkileşimli bir yönetim anlayışı olarak görülmelidir.
Spor yönetişimi yalnızca sporda etkin olan uluslararası kurumların yönetimlerinde ulusal yönetim etkinliklerinde  gözetilmesi gereken kamu etkinliği olarak ta değerlendirilmemelidir.. Spor yönetişimi  özel sektör sivil toplum kuruluşları gibi toplumsal kurumların yanısıra spor yapanlar açısından  bireysel ve toplumsal sorumluluklarında göz önüne alınmasını sağlayan bir anlayış olarak görülmelidir.
Bu bağlamda ,Bu yapıtta spor da  katılımcı bir anlayışla yeni bir yönetim anlayışı olan”yönetişimin” etkin ve verimli olarak geliştirilmesi amacıyla bu anlayışa uygun yapılanmaların ve “yönetişim” anlayışına uygun bir biçimde “spor organizasyon”ların düzenlemesine yönelik olarak kuramsal ve uygulamaya yönelik yaklaşımlar ve çözüm önerileri sunulmuştur.

 
  Üye Girişi

  Haber Grubu
Haber grubumuza katılın, tüm yeniliklerimizden ilk siz haberdar olun !

  Bağlantılar

Company : SPOR YAYINEVİ VE KİTABEVİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
End Date : 30.09.2017
URL : https://www.sporyayinevi.com/
Address : Ömer Seyfettin sok 12/C Maltepe
Telephone : +90 312 222 67 17
Email Contact : info@sporyayinevi.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.