Aranacak Kelime  
 
Kuram Kitapları Antrenörlük Alıştırma-Oyunlar Futbol
Basketbol Voleybol Yüzme Tenis
  Gerekli Bilgiler

  Kitaplar-Diziler

  Fiyat Listesi

  Fırsat Ürünü

  Güncel Ürünler
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Fiyatı : 50,00 TL
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Fiyatı : 50,00 TL
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ
Fiyatı : 15,00 TL
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ

 
        
  Beden Eğitimi Öğretmenlerinin İşe Yabancılaşması Özellikleri


Resimi büyütmek için tıklayınız.
   
 
Beden Eğitimi Öğretmenlerinin İşe Yabancılaşması
Yazarlar : Cenk Temel
Ürün Kodu : 063
Fiyatı : 20,00 TL KDV Dahil
Havale/EFT ile : 19,40 TL KDV Dahil ( %3 İndirimli )

veya
Beden Eğitimi Öğretmenlerinin İşe Yabancılaşması Ankara: 
Dr. Cenk TEMEL, 160 sayfa, 16,5×22,5 cm
 ISBN:978-9944-379-71-7 Spor Bilimi Araştırmaları Dizisi:11


Beden eğitimi dersi ve beden eğitimi öğretmeni dersin yapısı gereği diğer ders ve öğretmenlerden ayrılır. Beden eğitimi öğretmenin rolü, okutmakla yükümlü olduğu dersin öğretim programı kazanımlarına uygun etkinlikler oluşturarak öğrencilerin kendi bilgi ve becerilerini yapılandırmalarına yardım etmek olarak tanımlanabilir. Beden eğitimi öğretmenin bu rolünü yerine getireceği eğitsel etkinlikler, kullanılan ders materyalleri ve eğitimin gerçekleştirileceği alanlar, derslerin içerik özelliklerine bağlı olarak da değişiklik gösterebilmektedir.
Beden eğitimi öğretmeni, belirlenmiş görev ve sorumluluklarını kendisinin de dâhil olduğu; öğrenci, okul örgütü, veli ve diğer dolaylı paydaşlarla birlikte gerçekleşen bir etkileşim alanı içinde gerçekleştirir. Paydaşlar, eğitsel-yönetsel mevzuat, okulun fiziki imkânları, çevre ve diğer unsurları kapsayan bu etkileşim alanı sabit, süreksiz ve etkileşimsiz de değildir.
Beden eğitimi dersi ise devinişsel, duyuşsal ve bilişsel öğrenme alanlarını kapsayan ve okulun fiziki imkânları ile ders içeriğine göre farklı fiziksel alanlarda işlenebilen bir derstir. Bu özellik, beden eğitimi öğretmenin kullanması gereken öğretim yöntem ve tekniklerini, eğitim materyallerini, örgüt içindeki (ders yükü, ders dışı egzersiz faaliyetleri, okullar arası spor karşılaşmaları, bayram törenleri vb.) sorumluluklarını, öğrenci, veli, okul örgütü ve toplumun diğer paydaşları gibi farklı konular üzerinden değerlendirildiğinde öğretmende olması gereken birçok meziyeti işaret eder.
Sonuç olarak, bürokratik yapı içinde yönetsel ve eğitsel mevzuat araçları ile gerçekleşen bu çalışmaların beden eğitimi öğretmenin işine yüklediği anlamı, kendisinin ve mesleğinin örgütsel sistem içinde algıladığı gücünü, beden eğitimi öğretmeninin toplum tarafından algılanmasını ve tüm bunların beden eğitimi öğretmeninin işine yabancılaşmasını arttırıcı veya azaltıcı yönde etkilemesi muhtemeldir.
Bu nedenle, alanda daha önce incelenmemiş olan beden eğitimi öğretmenin işe yabancılaşmasının belirlenmesi ülkemiz spor yönetimi ve beden eğitimi öğretmenliği alanı için anlamlıdır.

 
  Üye Girişi

  Haber Grubu
Haber grubumuza katılın, tüm yeniliklerimizden ilk siz haberdar olun !

  Bağlantılar

Company : SPOR YAYINEVİ VE KİTABEVİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
End Date : 30.09.2017
URL : https://www.sporyayinevi.com/
Address : Ömer Seyfettin sok 12/C Maltepe
Telephone : +90 312 222 67 17
Email Contact : info@sporyayinevi.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.