Aranacak Kelime  
 
Kuram Kitapları Antrenörlük Alıştırma-Oyunlar Futbol
Basketbol Voleybol Yüzme Tenis
  Gerekli Bilgiler

  Kitaplar-Diziler

  Fiyat Listesi

  Fırsat Ürünü
029
Oyunlarla Spor Eğitimi

Fiyatı : 20,00 TL

  Güncel Ürünler
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Fiyatı : 50,00 TL
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Fiyatı : 50,00 TL
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ
Fiyatı : 15,00 TL
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ

 
        
  Elit Güreşcilerde Kekik çayının Etkileri Özellikleri


Resimi büyütmek için tıklayınız.
  
 
Elit Güreşcilerde Kekik çayının Etkileri
Yazarlar : Berkan Alpay
Ürün Kodu : 056
Yazar : Berkan Alpay
Fiyatı : 15,00 TL KDV Dahil
Havale/EFT ile : 14,55 TL KDV Dahil ( %3 İndirimli )

veya
ELİT GÜREŞCİLERDE KEKİK ÇAYININ ETKİLERİ

Berkan Alpay  
 
16,5x22,5cm 112 sayfa ISBN: 978-9944-379-30-4

Asırlar boyunca, insanlık iş verimini artırmak başarıya ulaşmak ve zafer kazanmak için çaba harcamıştır. Kazanma ve üstünlüğünü ispat etme güdüsü, insanoğlunu diğer canlılardan ayıran en büyük özelliklerden birisidir. Tarihin çok eski dönemlerinden itibaren insanlar, fiziksel güç ve sportif performansı arttırdığına inanılan çeşitli maddeler kullanmışlardır. M.Ö.3.yy’da yapılan spor karşılaşmalarında atletlerin daha hızlı koşabilmek için mantar yedikleri, M.Ö. yine Romalılarda savaş arabaları yarışlarında atlara su ve bal karşımı hidromel adı verilen sıvı içirdikleri, gladyatörlerin iyi dövüşebilmek için uyarıcı maddeler kullandıkları, güney Amerika da yerlilerin koka filizlerini çiğnediklerini tarih kayıtlarından görebilmekteyiz.
Geçmişte olduğu gibi günümüzde de birçok sporcu yarışma öncesi, sırası ve sonrasında değişik ergojenik yardımcılar kullanmaktadır. Ergojenik yardımcıların sporcunun performans düzeyine yardım sağlayacağından dolayı kullanılması gerektiği düşünülmektedir. Bazı ergojenik yardımcıların performansı güvenli bir şekilde arttırdığı bilinmekte olup, bazıları hakkında da net bilgiler yoktur.Ülkemizde yetişen bazı bitkilerin antioksidan değerlerinin incelendiğinde (siyah çay, ada çayı, ıhlamur, yeşil çay ve kekik) en fazla antioksidan değer kekik çayında bulunmuştur.
Son dönemlerde güreş sporunda sıkça kural değişikliğine gidilmektedir. Kural değişikliklerinin bir sonucu olarak şampiyon olan sporcu bir günde 4–5 maç yapmak zorunda kalmakta ve müsabakalar süresince 2 dakikalık akut yüklenmelerle birlikte tekrarlı olarak devam eden yüklenmelere de maruz kalmaktadır. Akut yüklenmeler sonucunda serbest radikal formasyonu artmakta ve çeşitli düzeyde doku hasarına yol açmaktadır. Sporcuların performanslarına olumsuz etki yapmaması ve doku hasarını en aza indirmesi açısından, antioksidan sistem sporcular için oldukça önemlidir.
Bu kitapta; elit güreşçilerde kekik çayı yüklemesinin serbest radikal formasyonu ve antioksidan sisteme etkileri anlatılmıştır.

 
  Üye Girişi

  Haber Grubu
Haber grubumuza katılın, tüm yeniliklerimizden ilk siz haberdar olun !

  Bağlantılar

Company : SPOR YAYINEVİ VE KİTABEVİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
End Date : 30.09.2017
URL : https://www.sporyayinevi.com/
Address : Ömer Seyfettin sok 12/C Maltepe
Telephone : +90 312 222 67 17
Email Contact : info@sporyayinevi.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.