Aranacak Kelime  
 
Kuram Kitapları Antrenörlük Alıştırma-Oyunlar Futbol
Basketbol Voleybol Yüzme Tenis
  Gerekli Bilgiler

  Kitaplar-Diziler

  Fiyat Listesi

  Fırsat Ürünü

  Güncel Ürünler
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Fiyatı : 50,00 TL
Nitelikli Kuvvet Antrenmanı
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Fiyatı : 50,00 TL
Antrenman Kuramı ve Yöntemi
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ
Fiyatı : 15,00 TL
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ

 
        
  Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ Özellikleri


Resimi büyütmek için tıklayınız.
 
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ışığında FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ
Yazarlar : İsmail Topkaya
Ürün Kodu : 037
Fiyatı : 15,00 TL KDV Dahil
Havale/EFT ile : 14,55 TL KDV Dahil ( %3 İndirimli )

veya
İSMAİL TOPKAYA
Gelişim ve öğrenme psikolojisi ısığında 
FUTBOLDA ALTYAPI EĞİTİMİ

2013. 16.5 x 22 cm, 168 sayfa
ISBN 978-9944-379-44-1

12.50 TL
Futbol altyapı süreçlerinde temel eğitim yaklaşımı; Çocukların gerçekleştirebildikleri şeyleri tekrar etmelerini sağlamak, ya da gerçekleştiremeyeceği şeyler için onları zorlamak değil, Gerçekleştirebileceklerinin peşinde olmalarını sağlamaktır

  • Türkiye’deki futbol kalitesi sorunu aslında “oyun kalitesi” sorunudur. Futbol kalitesi denilen şey aslında “oyun kalitesinden” başka bir şey değildir. Oyun kalitesi denilen şey ise, oyun oynayan herkesin oyunun gereklerini en iyi ve en hızlı şekilde yerine getirebilme becerileridir.
  • Futbolda oyun kalitesi iki temel etkene bağlıdır. Birincisi; temel teknik becerileri müsabaka koşullarında en doğru ve en akıcı bir şekilde uygulayabilme düzeyi,ikincisi; oyuncuların oyun anında değişen görev ve sorumlulukların gereği tüm davranışları zamanında ve en iyi şekilde sergileyebilmeleri yani taktik oyunculuk becerileridir.
Oyunu oynayan kişilerin bu iki özelliği ne kadar gelişmiş ise oyun kalitesi, dolayısı ile futbol kalitesi o oranda gelişmiş demektir.
  • Türkiye’deki futbolun sorunu “oyun kalitesi” sorunundan başka bir şey değildir. Dolayısı ile bu sorun aslında direkt olarak ülke futbolcularının “oyunculuk kaliteleri” ile ilgilidir. Oyunculuk kalitesi sonradan kazanılan bir özellikler değil, altyapı eğitimi sürecinde kazanılması gereken teknik ve taktik davranış özellikleridir. Söz konusu bu özelliklerin sonradan kazanılması mümkün olmayıp, altyapı eğitim sürecinde sorunsuz bir şekilde elde edilmiş olmaları gerekmektedir.
  • Günümüzde üstyapılarda yer alan çoğu futbolcunun “oyunculuk kalitesine”ilişkin sorunlarının nedeni, altyapı eğitimi sürecinde yeteri düzeyde elde edilememiş “oyunculuk niteliklerini” belirleyen müsabaka tekniği ve taktik beceri yoksunluğu ile ilgilidir.
  • Genel olarak ülkemiz futbolcusunun temel teknik becerileri müsabaka koşullarında kullanabilmelerindeki beceri düzeyi mükemmellik düzeyinden çok uzaktır.Ayrıca Türk futbolcusunun oyundaki rollerinin gerektirdiği davranışları yerine getirmede “alışkanlık ve görev sorumluluğu” açısından büyük eksikleri söz konusudur.
  • Ülkemizdeki futbolun “Türkiye Futbolu” algısını yaratacak düzeyde bir ekol olabilmesi için öncelikle futbolcuların oyunculuk kalitelerini yükseltilmesi gerekmektedir.
  • Bunun tek çözümü Türkiye’deki futbol altyapı eğitim içeriğinin ve uygulamalarının yeniden yapılandırılması ve denetlenmesi ile ilgilidir.

 
  Üye Girişi

  Haber Grubu
Haber grubumuza katılın, tüm yeniliklerimizden ilk siz haberdar olun !

  Bağlantılar

Company : SPOR YAYINEVİ VE KİTABEVİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
End Date : 30.09.2017
URL : https://www.sporyayinevi.com/
Address : Ömer Seyfettin sok 12/C Maltepe
Telephone : +90 312 222 67 17
Email Contact : info@sporyayinevi.com
 

The following information has been self-reported by the entity to which it relates for the purpose of assignment of a unique identifier (CUI). The information has not been verified nor has the entity been authenticated, credentialed, verified, or investigated in any way.       
Sitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.
Bu sitede, Kolaymağaza™ E-Ticaret sistemi altyapısı kullanılmaktadır.